PRP Tedavisi Nedir?

PRP’nin açılımı platelet rich plasma, yani platelet ya da diğer adıyla trombosit bakımından zengin plazmadır. Plazma da kanın protein gibi birçok önemli hücrelerini barındıran kısmıdır. 

Bu tedavi şekli 1970’lerde trombosit değerleri düşük olan hastaları tedavi etmek amaçlı bulunmuştur. Daha sonraları çene ve yüz doktorları çeşitli ameliyatlardan sonra iyileşmeyi desteklemek adına ve cildi gençleştirip beslemek adına PRP tedavisini kullanmaya başlamışlardır. PRP tedavisinin günümüzdeki en yaygın uygulama alanları dermatoloji kas-iskelet sistemi sakatlanmaları ve saç restorasyonudur.


PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

MedicalHair kliniğinde PRP tedavisi saç dökülmesi şikayeti olanlara uygulanmaktadır. Ve uygulama basamakları aşağıda gösterilen gibidir:

•Dirseğin iç kısmı gibi kolayca ulaşılabilen bir damardan kan alımı
•Yaklaşık 8 dakikada, kanın santrifüj cihazında 3 bölüme ayrıştırılması: trombosit bakımından yoksun plazma,
trombosit bakımından zengin plazma, kırmızı kan hücreleri
•Trombosit bakımından zengin plazmanın saç büyümesini desteklemek istediğimiz alana enjeksiyonu


Bilgi ve Randevu:

  • 0(533) 460 39 94

Saç Dökülmesi için PRP Tedavisi

Trombosit bakımından zengin plazma, bir şırınga yardımıyla kafadaki saç büyümesini desteklemek istediğimiz alanlara enjekte edilince adeta bir bitkiye verilen gübre gibi saç köklerine besleyici kan takviyesi yapılmış olur. Bu da aşağıdaki faaliyetleri destekler:

  • Doğal saç büyümesi tetiklenir

  • Saç ekimi ameliyatı sonrası iyileşme hızlanır

  • Saç kökleri güçlenir

  • Saç telleri kalınlaşır

Saç Ekimi Sonrası PRP Tedavisi

Yukarıda anlatılan, PRP tedavisinin saç dökülmesini önlemeye yönelik katkılarından dolayı MedicalHair olarak saç ekimi yaptırmış hastalara PRP tedavisini mutlaka öneriyoruz. PRP seansları saç ekimi paketinize dahil olabilir ve böylece çok daha iyi bir saç ekim sonucu alırsınız ve saç büyümeniz adeta doğal ve organik bir gübre ile desteklenmiş olur.

PRP Tedavisi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

PRP tedavisinden maksimum etkiyi alabilmek için 4-6 seans uygulama önerilir. Ayda bir kere olacak şekilde 4-6 ay tekrarlandığında saç büyümesi, kalınlaşması ve canlanması güçlü bir şekilde desteklenmiş olur.

Bu etkiyi maksimum derecede koruyabilmek için her 6-12 ay arayla bu rutinin tekrarlanması en iyi sonucu veren tedavi şekli olarak kabul edilir.

PRP Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Global tıp literatüründe yer alan PRP odaklı klinik araştırmalarda herhangi tehlikeli bir yan etkiye rastlanmaz. MedicalHair kliniğinde gerçekleşen konsültasyonlarda ağır sigara/alkol tüketimi olan veya belirli hastalık geçmişi olanlara PRP tedavisi önerilmez. 

PRP Tedavisi hakkında ücretsiz konsültasyon almak isterseniz; 0533 460 3994’ü arayarak veya info@medicalhair.org ‘a email atarak,  MedicalHair Kliniği’nden randevu alabilirsiniz.

Bilgi ve Randevu:

  • 0(533) 460 39 94