İstanbul Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi uygulaması teknolojideki gelişmelerin tıp alanında da kullanılmaya başlanması ile oldukça konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Günümüzde pek çok klinik saç ekimi uygulaması gerçekleştirmekte ve saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin birçoğu da saç ekimi uygulamasına başvurmaktadır.

Neden Saç Ekimi?

Saç ekimi; kadın ya da erkek fark etmeksizin saç dökülmesi problemi yaşayan hastaların başvurduğu güvenilir ve kalıcı bir yöntemdir. Saç ekimi uygulamalarından önce dökülme problemi yaşayan kişiler; dökülen alanı şapka, kasket ya da farklı bölgedeki saçları ile kamufle etmekteydi. Bununla birlikte farklı şampuan ve kozmetik ürünlere başvurmakta, evde doğal ürünler hazırlayarak dökülme alanına uygulamaktaydı. Ancak saç ekimi uygulaması haricindeki hiçbir yöntem, kalıcı ve güvenilir değildir.

Saç dökülmesi karşıtı geliştirilen kozmetik ürünlerin güvenilirliği, evde doğal ürünler ile gerçekleştirilen uygulamaların ne kadar fayda sağlayacağı sorgulanması gereken konulardır. Aksi halde saç dökülmesi problemi hızlanabilir ya da enfeksiyon ya da cilt problemleri açığa çıkabilmektedir. Bu nedenle günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan pek çok insan saç ekimi tedavisine başvurmaktadır.

Saç Ekiminde Klinik Seçimi

Saç ekimi uygulaması da diğer tüm uygulamalar gibi birtakım riskler barındırmaktadır. Bu nedenle saç uygulamasının gerçekleştirileceği kliniğin sterilizasyon ve teknik imkanları ile birlikte uygulamayı gerçekleştirecek olan uzmanın tecrübesi de büyük önem taşımaktadır.

Saç ekimi uygulaması öncesinde muayene ve birtakım testler yapılmakta ve uygulanacak yönteme karar verilmektedir. Saç ekimi uygulaması günümüzde FUE ve FUT yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin hasta için uygun olacağına uzman karar vermektedir.

Saç ekimi uygulaması Türkiye’de özellikle de İstanbul’da sağlık turizmi oluşturmuş bir yöntem olmakla birlikte saç ekimi uygulaması için yurtdışından birçok hasta gelmektedir.

Saç ekiminde klinik ve uzman seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

– Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlık alanı sorgulanmalıdır.

– Uygulanacak olan yöntemin dökülme tipine uygun olup olmadığı sorgulanmalıdır.

– Uygulamanın gerçekleştirileceği kliniğin hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde enfeksiyona bağlı sağlık problemleri açığa çıkabilmektedir.

– Kıl kökü ve greft hesaplamaları ile birlikte donör alanın değerlendirmesinin nitelikli bir şekilde yapıldığından emin olunmalıdır.

Türkiye’de Saç Ekimi

İstanbul özellikle yurtdışından çok sayıda saç ekimi yapılacak hasta Kabul etmekte olup pek çok merkeze sahiptir. Bunların içinde doktorların ekim yaptığı ya da ekibi yönettiği merkezler olduğu gibi sağlık personeli dahi olmayan kişilerin çalıştığı merkezler de vardır. Burada deneyimleri olan kişilerin bize yaşadıklarını, gördüklerin anlatmaları ile genel bilgillendirme yapmak uygun olacaktır. Ankara, İzmir ve Manisa’da ise Istanbul kadar olmasa da yurtdışı hastası oldukça fazladır. Bu üç il saç ekiminde önderlik etmektedir. Doktorların bulunduğu ya da bulunmadığı, sağlık ekibinin olduğu ya da olmadığı merkezleri tercih etmek çok önemlidir.

Saç ekimi öncesi yapılması gereken tetkiklerin ve muayenenin ekim esnasında ve sonrasında oluşabilecek problemleri azaltmak ya da ortadan kaldırmak için bir zorunluluk olduğu çok açıkça bellidir. Saç ekimi esnasında tansiyon yükselmesi, düşmesi, bayılma gibi problemler ancak doktorlar ve ekibi tarafından önlenip tedavi edilebilir. Bulaşıcı hastalıkların kan yoluyla geçen tipleri örneğin AIDS, sifiliz, sarılık mikrop alındıktan sonra tedavisi çok çok zor olan hastalıklardır. Bunların en önemli tedavisi bulaşmayı engellemektir.

Türkiye FUE tekniğini yaygın olarak kullandığı ve kök sayısı ile tatminkar güzel sonuçlar elde ettiği için dünyada giderek artan oranda yabancıya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle ABD de FUT tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu teknikle 1500 kök sayısının üzerine çıkmak pek mümkün değildir. Bu nedenle saç ekimi sonrası memnuniyet oranı çok yüksek olmamaktadır. İşlemin ücretinin 1500 kök için 15000 USD olduğu düşünülürse Türkiye deki 3000 kök üzeri ekimlerin önemi çom iyi anlaşılabilir.

İstanbul’da Saç Ekimi

İstanbul ve çevresinde birçok kişi saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Bu nedenle gün geçtikçe saç ekimi uygulamasına duyulan ihtiyaç artmaktadır. İstanbul ve çevresindeki saç dökülmesi problemi yaşayan hastalar Medical Hair Saç Ekimi Merkezini tercih etmektedir. Saç ekimi uygulamaları ile daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için; 0 533 460 39 94 numaralı telefonu arayabilirsiniz.