Project Description

İzmir Saç Ekimi Merkezi

Saç dökülmesi farklı nedenler ile açığa çıkan ve genellikle erkeklerde görülen bir problemdir. Estetik problemlerin yanı sıra psikolojik ve sosyal olumsuzluklara da yol açan saç dökülmesi problemi; günümüzde teknolojik gelişmeler sonucunda yeni yöntemlerin geliştirilmesi sonucunda saç ekimi uygulamaları ile tedavi edilebilmektedir. Saç ekimi uygulaması öncesinde saç dökülmesi problemi yaşayan hastalar ayrıntılı bir muayene süreci yaşamaktadır. Aynı zamanda bu dönemde hasta öyküsünün değerlendirilmesi ve kıl ile cilt yapısının incelenmesi ve uygun saç ekimi yöntemine karar verilmesi süreçleri yaşanmaktadır.

Saç Ekimine Hazırlık Süreci

Saç ekimi uygulamasına karar veren kişi öncelikle alanında tecrübeli bir doktora başvurmalıdır. Saç ekimi uygulaması da diğer tedavi yöntemleri gibi birtakım risk faktörleri barındırmaktadır. Bu nedenle saç uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanın yetkinliği ve tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

Saç ekimi uygulamasının sonraki adımı ise hasta öyküsünün değerlendirilmesidir. Bu süreçte saç dökülmesine neden olan faktörler belirlenmektedir ve bu faktörlerin ortadan kaldırılması için de gerekli önlemler alınmaktadır.

Saç ekimi uygulamasının planlaması sürecinde ise donör alanlar tespit edilmekte ve hangi yöntemin uygulanacağına karar verilmektedir. Günümüzde özellikle Türkiye’de FUE ve FUT yöntemleri ile saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Donör alanları, ekim alanları ve hangi yöntemin uygulanacağına karar verildikten sonra saçlar kısaltılmakta ve saçlı deriye anestezi uygulaması yapılmaktadır.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi uygulaması sonrasında tedavinin başarı oranını arttırmak ve komplikasyon riskini minimuma düşürmek açısından dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilmektedir; – Uygulama sonrasında doktorun önerdiği ilaçlar reçeteye uygun şekilde kullanılmalıdır. – Uygulama sonrasında kontroller aksatılmamalıdır. – Uygulama sonrasında birkaç gün boyunca alkol tüketilmemelidir. – Kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaçlar uygulamadan sonra 1 hafta boyunca kullanılmamalıdır. – Uygulama alanına herhangi bir pansuman yapılmamalıdır. – Uyku sırasında uygulama alanlarının yastık ve benzeri gereçlere temas etmemesine özen gösterilmelidir. – Şapka, kasket ve benzeri materyaller kullanılmamalıdır.

Saç Ekiminde Doğal Bir Görünüm Nasıl Sağlanır?

Saç ekimi uygulamaları son yıllarda oldukça sık başvurulan yöntemler arasındadır. Ancak her saç ekimi uygulaması birtakım nedenler ile beklentiyi karşılayacak başarıda olmamalıdır. Saç ekimi uygulaması sonrasında doğal bir görünüm kazanmak için; – Uygulama tekniği – Uygulama süreci – Uygulama sonrası bakıma özen gösterilmelidir.

İzmir’de Saç Ekimi Merkezi

İzmir sağlık alanındaki birçok uygulama ile birlikte saç ekimi uygulamalarında da oldukça önemli bir şehirdir. Öyle ki son yıllarda sağlık turizmi haline gelen İzmir’de saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin birçoğu bu problemi kalıcı olarak alt etmek amacı ile saç ekimi uygulamalarına başvurmaktadır. İzmir’de saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için; 0(232) 465 15 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.