Project Description

Manisa Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi; saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere uygulanan bir uygulamadır. Saçlı deriden alınan köklerin saçsız deriye ekilmesi işlemi saç ekimi olarak tanımlanmaktadır. Saç ekimi uygulaması günümüzde alanında tecrübeli doktorlar tarafından güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi uygulaması; öncesi ve sonrası süreçleri de kapsamaktadır. Bu süreçte kök ve cilt analizi ile birlikte uygulanacak yönteme karar verilmesi, uygulama planlamasının gerçekleştirilmesi ve uygulama sonrasında bakımın planlanması büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi uygulaması günümüzde FUT ve FUE yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle FUE yöntemi Türkiye’de de sıkça tercih edilmekle birlikte başarılı sonuçların alındığı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç Ekimi Uygulaması Sonuçları?

Saç ekimi uygulaması günümüzde beklentiyi karşılayacak düzeydedir. Başarılı bir saç ekimi uygulamasında doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bununla birlikte herhangi bir saç ekimi işlemi yapıldığı belli olmamaktadır.

Saç Ekimi Kliniği Seçimi

Saç ekimi kliniği seçiminde önemli olan birtakım noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların göz önünde bulundurularak saç ekimi uygulamasına başvurulması; uygulamanın başarısını da büyük ölçüde etkilemektedir. Öyle ki günümüzde birçok kişi uzmanlığı ve yetkin bilgisi olmadan saç ekimi uygulaması yapıyor olduğunu iddia etmektedir. Bu nedenle gerek klinik gerekse de doktor seçimi saç ekimi uygulamasında büyük önem taşımaktadır.

Saç Ekimi Doktoru Seçimi

Saç ekimi doktorunun alanında uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra saç ekimi öncesinde dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır; – Hasta öyküsü (geçmiş hastalıklar, kullanılan ilaçlar, hormonal denge)
– Yaşam tarzının değerlendirilmesi (stres ve beslenme faktörleri)
– Hangi yöntemin uygulanacağına karar verilmesi
– Hangi bölgeden kök alınacağına karar verilmesi
Saç ekimi uygulaması yaptıracak kişilerin doktor seçimine önem vermeleri gerekmektedir. Bu gerekliliğin başlıca nedeni ise olası risk faktörleri ve uygulama başarısıdır. Nitelikli bir şekilde gerçekleştirilmeyen saç ekimi uygulamaları başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Aynı zamanda enfeksiyon, kalıcı cilt hasarı gibi problemler yaşanmaması için de alanında uzman doktorların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Manisa’da Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları; hangi yöntemin uygulanacağına, ne kadar genişlikte bir alana uygulanacağına ve hangi anestezi yönteminin uygulanacağına göre değişkenlik göstermektedir. Manisa’da saç ekimi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için; 0 (532) 311 29 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.