PRP, Ama Nasıl Yapımalı?

PRP son yıllarda saç ekiminde de kullanılmaya başlanılan bir yöntemdir. Saç ekimi esnasında yada sonrasında kullanılabilir. Daha önceki diğer branşlarda başarı ile kullanıdığı için kendini kanıtlamış bir yöntemdir. İçinde büyüme faktörleri bulunduğu için kullanıldığı dokudaki canlı hücreleri kuvvetlendirir. Destek olur, aktivitesini arttırır. Burada düşündüren şey şudur; PRP’deki trombositleri alabilmek için uygun yöntemi kullanmak gerekir. Ayrıca hemen uygulamak şarttır.Yani trombositleri yeteri kadar ve canlı olarak enjekte edemezsek, yapılanın yararı olmaz. Bu esnada minoxil ya da finasterid kulanmak isteyen devam edebilir. İki hafta ara ile 8 kez uygulama yararlı sonuçlar doğuracaktır. PRP asla vazgeçilmeyecek bir tedavi yöntemidir.

PRP’de hastadan alınan kan uygun bir yöntemle tabakalarına ayrılır. Burada tabakalarına ayırmak ustalık ister. Ayrıca uygun tabakayı almak gereklidir. Bu olmazsa alınan kanın içinde trombositler olmaz. O zaman yararı da olmaz. Yani PRP yapmış olmazsınız. Alınan kanın trombosit içermesi durumunda eğer canlılığı kaybetmeden injekte edebilirseniz PRP amacına ulaşır.

Dördüncü uygulamadan sonra saçlar çıkmaya başlar. Devam edildikçe saçlar hem artar hem de kökleri kuvvetlenir.

PRP ayrıca saç ekimi yapılırken de uygulanabilir. Bu yararını daha da çok gösterir. PRP’li saç ekimi her zaman daha etkilidir. Saçlar daha çabuk büyür. Daha sağlıklı ve gür saçlar ortaya çıkar.