Yeni Saç Ekimi Yöntemi ile Ön Çizginizdeki Bozulmaları İstediğiniz Şekilde Düzeltin!

İster ileri derecede saç dökülmesi isterse saç çizgisinde silinme olsun artık peruksuz saç eklemesi yapılmadan sorunu çözmenin bir yolu var. Sonucu görmek bir yılımızı alabilecek olmasına rağmen yeni yöntem saç ekimi ile sonuçlar tahmin edemeyeceğiniz kadar doğal olabilir.

Çoğu kadın saçlarını topuz yapmayı severler. Bu hem dış görünüş olarak güzeldir hem de kullanımı daha kolaydır. Bunu sağlayabilmek için önden arkaya doğru saçlara asılarak toplamak gerekir. Ön çizgimizin çok doğal görünümlü olması, silik olmaması, geride olmaması bu tarz saçlar için olmazsa olmazlardandır.

Ön çizgi özellikle saçlarını toplayarak model oluşturan bayanlarda çok dikkat edilen bir alan olup bu nedenle bu tarz saç modelini yapmayalı yıllar olmuş kişiler vardır. Aslında bayanlar demek burada eksik kaldı. Pek çok erkeğin de saçlarını arkada topladığı ve böylece rahat ettiği bilinen bir gerçektir. Onlarda da aynı sorun vardır ancak erkeklerde ön çizgi silinmesi kadar tepede ve önlerde yaygın dökülmenin de olması dikkatleri genel saç dökülmesine çekmektedir.

Ön çizgi genel olarak yaşla beraber silinmeye başlar. Yani saç dökülmeye başladıkça ilk ortaya çıkan belirtilerdendir. Özellikle görünümleri ile para kazanan mesleklerde bu çok daha fazla önem taşır. Film sanatçıları, modeller, profesyonel sporcular gibi kişiler bu durumdan en çok etkilenenlerdir.

Ön çizginiz silindiyse at kuyruğu yapmayacağınız anlamına gelmez. Ön çizginiz restore edilebilir. Folliküler saç ekimi yani FUE ile istenilen sıklıkta ve sayıda saç kökü ile çok güzel bir çizgi oluşturulabilir. Santimetrekare ye 40 saç kökü ya da greft ekilirse seyrek olmayan ılımlı bir sıklık elde edilir. Saçınızın genel yapısı genel olarak sıklığı nasılsa ona göre bir ön çizgi ve ön alan sıklığı planlanır. Çok seyrek tepe alanı olan bir kişinin ön çizgisi çok sık olunca uyumsuz olma durumu ortaya çıkar.

Bayanlarda her zaman dış görünüş çok önemlidir. Dış görünüşleri ile profesyonelce para kazanmasalar bile yaşamlarında mutlu olmaları için saçlarının istenildiği tarzda taranması şekillendirilmesi çok önemlidir.

Daha önceki yıllarda FUT yönteminde istenilen sıklığı yakalamak çok daha zordu. Bundan dolayı saç ekimi yerine peruk çok daha pratikti.

Artık çok daha ince alanlara uygulanabilen FUE yöntemi var. İstenirse saçlar kısaltılmadan bile ekim yapılabilir ancak kısaltılarak yapılması daha uygundur.